שבוע הקולנוע האוסטרי

  • זמני הקרנה

12-15.5.2021

חברים יקרים,

פורום התרבות האוסטרי שמח לקבל את פניכם למהדורה השישית של שבוע הקולנוע האוסטרי בישראל ולהזמינכם לחקור את הקולנוע האוסטרי העכשווי – על המסך הגדול ובכיסאות המרופדים של האולם.

לאור המגבלות הרבות איתן התעמתנו בשנה האחרונה, במיוחד כשמדובר בפעילות תרבותית, ניכר שערכו של סרט הקולנוע של תקופה זו התבהר לנו מאד.  בתחום ארבעת הקירות שלנו, הוכיחו הסרטים את עצמם כמרכיב חיוני לקיום מפגשים תרבותיים ולמציאת דרך בריחה זמנית מסביבה מאתגרת של אילוצים.

הבחירה של שבוע הקולנוע האוסטרי, אשר מהדהדת נושאים של קושי ואי וודאות, מציעה השנה גישות מרובות לסיפורים של צער, מאבק וסבל ומציגה מגוון של דמויות מדהימות, גורלות ומרדפים אחרי התגברות.
ב"האוסטרים האחרונים" לוקאס פיטשהיידר מתעד את החיים בכפר נידח בהרי הקרפטים באוקראינה, המאוכלס על ידי צאצאי אוסטרים שהועברו ממערב למזרח במאה ה- 18, והוא עוקב אחריהם ככל שהם עומדים בפני החלטות גורליות, כשהם נקרעים בין עזיבה לשהייה. "מאוטהוזן: שני חיים" מספק את הזיכרון שובה הלב של שני גברים בתקופת היותם במחנה ההשמדה האוסטרי בזמן השלטון הנאצי – אחד כאסיר, אחד כשוליה. יצירת המופת הקולנועית "נשים ללא גברים" מאת שירין נשאט מתארת את חייהן ואתגריהן של ארבע נשים על רקע המהומה הפוליטית והחברתית בטהראן בשנות החמישים.

אנו מודים לסינמטקים המשתתפים, ליוצרים, לשחקניות ולשחקנים, כמו גם לקהל המתעניין שנמצא בישראל אשר אפשר את שבוע הקולנוע האוסטרי, ואנו מצפים לחלוק עמכם הקרנות מעניינות רבות ממבחר השנה.

בברכה,
ארנו מיטארדורפאר
מנהל פורום התרבות האוסטרי תל אביב

בסינמטק ראש פינה יוקרנו הסרטים:

יום ד' 12.5.21 19:00                 "מאוטהוזן: שני חיים"

יום ה' 13.5.21 19:00                 "האוסטרים האחרונים"

שבת 15.5.21 21:00                  "נשים ללא גברים"