04-6801453 משרד / 054-3519650 קופה (בשעות ההקרנה)

טנט

  • זמני הקרנה

Tenet
(ארה"ב/ 2020) פעולה
בימוי: כריסטופר נולאן
משחק: ג'ון דיוויד וושינגטון, רוברט פטינסון, אליזבת דביצקי, קנת' בראנה, מייקל קיין, אהרון טיילור-ג'ונסון

סרטו השאפתני, הגדול ומעורר המחלוקת של הבמאי היוצר כריסטופר נולאן. כריסטופר נולאן ("התחלה", "דנקרק", טרילוגיית "האביר האפל") מביא לבתי הקולנוע מותחן אקשן חדשני ועוצר נשימה, סרט פעולה וריגול בריטי, שמשחק עם תודעת הזמן של גיבוריו ושל הצופים גם.

חמושים במילה אחת בלבד -TENET  (אמונה, או נחישות) – ונלחמים למען הישרדות העולם כולו, הם יעברו בצללים, בעולם ריגול מסוכן, למשימה שתתגלה כמשהו שמעבר לזמן אמת.
בכיכובם של ג'ון דיוויד וושינגטון ("שחור על לבן" ובנו של דנזל וושינגטון), רוברט פטינסון (דמדומים, הבאטמן), אליזבת דביצקי, קנת בראנה, מייקל קיין, אהרון טיילור-ג'ונסון, וקלמנס פואזי.
סוכן CIA  (ג'ון דייוויד וושינגטון) נשלח להתחקות אחרי סוחר נשק רוסי (קנת' בראנה) שבידו אמצעי חדש ומסוכן להשמדת העולם. הוא לומד בדרך על משמעות של אנטרופיה הפוכה, והאפשרויות שהעסק טומן בחובו. ובנוסף, יוצר קשר עם אשתו הכלואה של סוחר הנשק (אליזבת' דביצקי), ומנסה לעזור גם לה וגם לבן שלה, אם אפשר.
מנהלה האלמוני של הסוכנות המסתורית שגייסה אותו מצוות את הגיבור לסוכן נוסף,  ניל (רוברט פטינסון). והשניים יוצאים למסע חוצה יבשות בנסיון לחקור אחרי תוכניתו של סוחר הנשק ולברר אודות האמצעים, אם קיימים, ולכתוב לסוחר עתיד אחר מזה שתכנן.

נולאן יוצר פה תשבץ. חידה. הוא משחק עם הזמן שוב, כמו שהוא אוהב, כמו שעשה ב"ממנטו". הפעם: היפוך זמן. לא חזרה בזמן, אלא אובייקט אחד שנע בכיוון זמן הפוך מכל מה שסביבו. זאת לא פנטזיה, אלא תיאוריה מדעית שזכתה בפרס נובל כבר ב-1980. נולאן רק עושה מזה סרט.
לא רק התסריט המורכב, אלא האופן המרהיב בו הוא מתורגם לויזואליה מביא את נולאן במיטבו. ב'טנט' השאפתנות העצומה של נולאן התרגמה סוף סוף בשלמותה אל המסך: 'טנט' הוא סרט מפעים. לא פחות. יש לו בעיות, אבל החוויה הקולנועית של הסרט הזה היא מרהיבה. לסרטים כאלו נוצר המסך הגדול.

(אנגלית, תרגום לעברית, 150 דק')