קולנוע של איכות עם רחל אסתרקיןפרטים נוספים
חוגגים עשר שנים לקורס המצליח עם רחל אסתרקין והפעם מפנים את הזרקור אל עצמנו: מי הוא יהודי? מה הוא ישראלי? מנין באנו ולאן פנינו ? מסע מרתק אל השורשים המעצבים אותנו . הרצאות מלוות בקטעי סרטים מתקופות שונות בניסיון לבחון את פניה המורכבות של הזהות היהודית והישראלית כפי שהיא משתקפת בקולנוע. מחיר כרטיס (הרצאה + סרט): 40 ₪ , מנויי הסינמטק 15 ₪ * הסדרה הסתיימה לעונה זו

הסדרה הסתיימה לעונה זו.

 

ד”ר סרט!פרטים נוספים
דר. סרט! סדרת מפגשים יוצרי עניין עם מיטב המרצים מהאקדמיה בגליל. הסדרה מתקשרת עם סרטי קולנוע דרך פריזמת ההתמחות של המרצים, אשר מגיעים מתחומים מגוונים: פסיכולוגיה, פילוסופיה, אמנות, סוציולוגיה ועד מדעי המחשב. מחיר כרטיס: 35 ₪, מנויי הסינמטק: 15 ₪ * הסדרה הסתיימה לעונה זו

 

(ימי שישי, 10:30)

17.11
מולי להד

אל תאמר כשהייתי צעיר שחקתי – שחק והיה צעיר או האם ישנה חשיבות למשחק ומשחקיות אצל מבוגרים? חשיבות המשחק והמשחקיות אצל ילדים ידועה ונחקרה רבות – אך האם הערכים הנפשיים חברתיים ובריאותיים שנחקרו בילדות – תקפים גם בגלאים המבוגרים? ההרצאה תלווה במגוון קטעי סרטים מסחריים ותיעודיים ותשלב בין מדע לבין אמנות בין מוח לחברה בין משחקיות לרצינות… אז אל תאמרו כשהיינו צעירים שחקנו – שחקו ותחושו צעירים…

22.12
דר. תמר צמח

“המחשב: מה הסיפור שלו?”
ההרצאה תעסוק בשלבי התפתחות המחשב, ובשאלה: מה באמת יודע המחשב לעשות ומה לא? ההרצאה תלווה בקטעים מהסרטים: “להבין את עדה” Conceiving Ada, 1997, “משחק החיקוי”, “לשבור את הקוד” Breaking the code.

26.1
גב’ זהר רובינשטיין

אמנות: להפוך זבל לזהב
הסרט “אמנות בזבל” מוביל אותנו לדיון בנושאים שאינם מצויים במרכז העיסוק הרגיל באמנות או בקולנוע. נדבר בסוגיות של אמנות חברתית, ובאמנות ה”ג”אנק” על ריבוי סוגיה ומשמעויותיה. נתהה על יכולתה של אמנות לחולל שינוי, ועד כמה (או כיצד) מנצל האמן את מצוקת האובייקטים על מנת להאדיר את שמו ופרסומו. עם הסרט ‘אמנות בזבל’ (ארה”ב, 2010 , 90 דק’)

23.2
דר. אביגיל מור

אם זה לא רצוי זו הטרדה! על הטרדה מינית במקום העבודה והשלכותיה
הכניסה המסיבית של נשים לעולם העבודה עשתה רבות למען קידום שוויונן בחברה, אך בו בזמן חשפה רבות מהן לתופעה הקשה של הטרדה מינית במקום העבודה. באמצעות הסרט 'ארץ קרה' (ארה"ב, 2005 , בימוי: ניקי קארו), המביא את סיפורה של אישה אמיצה אשר העזה להתלונן על הטרדה מינית במקום עבודתה וספגה עקב כך התנכלות איומה, נגדיר מהי בדיוק הטרדה מינית, כיצד ניתן לזהותה ומהן השלכותיה. נבחן גם את סוגיית ההתנכלות בנשים שמתלוננות, אשר גם מונעת מנשים אחרות לקחת צעדים דומים, ונציע לזה מענים. בשורה התחתונה, במידה שבה קיים בלבול כלשהו ביחס למהות ההטרדה המינית מודעות היא המפתח העיקרי לשינוי, ומפגש זה נועד לקדם זאת ולו במעט.

13.4    
משי אורי
הפילוסופיה לעזרת הפסיכולוגיה. פתרון הבעיה הקיומית: מי אני?
מי אני? מה הופך אותי למי שאני? האם אני 'חייב' משהו למי שהייתי לפני שנים רבות? למי שאהיה בעוד שנים רבות? נדון בשאלות אלו ורבות אחרות הקשורות לאחד הנושאים המרתקים והותיקים בפילוסופיה: בעיית הזהות האישית. ההרצאה תלווה במעשיות פילוסופיות, ניסויי מחשבה וקטעי סרטים הקשורים לנושא.

11.5   
דר. מירב אהרון-גוטמן
על ‘אפקט השכונה’ ((neighborhood effect הקשר התרבותי שבו האדם צומח לסביבה הבנויה. מהארכיטקטורה של קיבוץ ועד שכונה ה' הייחודית בבאר שבע – ‘סוציולוגיה אורבאנית’ הוא תחום מחקר מרתק שמנסה ללכוד את היחסים המורכבים שבין הסביבה הבנויה, זהותו של אדם והזהות הקולקטיבית של הקבוצה אליה הם משתייכים. סרטים רבים הצליחו לבטא את המורכבות הזאת והציעו לנו רגע חשוב של הבנה וחוויה. ההרצאה תבקש להציג כמה רגעים כאלה בקולנוע ובכך להציג למשתתפים אבני דרך בתיאוריה העירונית.

1.6
אדם גור אריה וילר

על מחשבה ומחשבים
האם מחשבים או רובוטים יכולים לחשוב? במפגש ננסה להבין את ניסיון ההתמודדות של אלאן טיורינג (Alan Turing) ) שנקראת גם 'מבחן טיורינג' – עם שאלה זו. כמו כן ננסה להבין את תגובתו של ג'ון סרל (John Searle) ל'מבחן טורינג', תגובה שנקראת 'החדר הסיני'. במהלך המפגש יוקרנו קטעים מן הסרט 'בלייד ראנר' (Blade runner 1982)

מחיר כרטיס: 35 ₪, למנויי הסינמטק: 15 ש"ח

קונצרטים קאמריים חיים בסינמטק פרטים נוספים
עונת הקונצרטים - 2017-2018 סדרת קונצרטים קאמריים חיים עם טובי הנגנים – בשיתוף המרכז למוסיקה גליל מנהלת מוסיקלית: עדה פלג __ • הסדרה הסתיימה לעונה זו

" אהבה לנצח"
מירלה גרדינרו, סופרן (האופרה הישראלית)
דניס סדוב, בס (רוסיה )
בלה שטיינבוק, פסנתר
בתכנית:
אריות מתוך האופרות "אאידה" ,"הספר מסביליה" ו" שיקוי אהבה", סצנות מתוך אופרטות ומחזמר, שירים ספרדיים, ישראלים ורוסיים
יום ב', 20/11/17 , בשעה 20:00

 

קלרינט, צ'לו ופסנתר
יונתן הדס, קלרינט (הפילהרמונית ישראלית)
מרסל ברגמן, צ'לו (הפילהרמונית ישראלית)
ויקטור סטניסלבסקי, פסנתר
בתכנית:
בטהובן: טריו לקלרינט, צ'לו ופסנתר, אופוס 11, ברוך: 4 קטעים, נינו רוטה: טריו spring palazzo""
יום ב', 29/1/18 , בשעה 20:00

 

"אפשרויות פתוחות"
רביעיית הג'אז של ארי ערב
ארי ערב, פסנתר
לני סנדרסקי, סקסופון,
טל פדר, בס
עמית לורבר – תופים
בתכנית:
בהופעה הזו ישולבו עיבודים ושילובים של מספר קטעים קלאסיים ועוד
יום ב', 26/3/18 , בשעה 20:00

 

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: איציק 050-5342687

קורסים והרצאות

היום בסינמטק

18.10.2018
סינמטק ראש פינה 2