חוטים נסתרים

 • Phantom Thread *****
  (ארה"ב/ 2017) דרמה
  בימוי: פול תומאס אנדרסון
  משחק: דניאל דיי לואיס, לזלי מנוויל, ויקי קריפס

סרטו החדש של הבמאי המוערך פול תומס אנדרסון ('לילות בוגי', 'מגנוליה') מועמד לפרס הסרט, הבמאי והשחקן הטובים ביותר בתחרות האוסקר הקרובה. בלונדון שלאחר המלחמה וודקוק הוא חייט עלית רווק שמלביש את נשות החברה הגבוהה ונשים רבות עוברות בחייו. עד שהוא נתקל באלמה, מלצרית צעירה וחזקה שהופכת למוזה שלו ולמושא אהבתו. אך וודקוק נופל שוב ושוב לאותן מלכודות באישיות שלו שאינן נותנות לו לחוות אושר אמיתי.

(אנגלית, תרגום לעברית, 131 דק') Ö

האופה מברלין

 • THE CAKEMAKER *****
  (ישראל/ גרמניה/ 2017) דרמה
  בימוי: אופיר ראול גרייצר
  משחק: טים קלקהוף, שרה אדלר, רוי מילר, זוהר שטראוס, סנדרה שדה

תומאס, קונדיטור מוכשר מברלין, מנהל מערכת יחסים עם אורן, גבר ישראלי נשוי. כשאורן נהרג בתאונת דרכים, תומאס נוסע לישראל בנסיון להתחקות אחר חייו. הוא פוגש את אלמנתו ענת, המנסה להמשיך בחייה ולשרוד בבית הקפה הקטן שלה במרכז ירושלים. תומאס מתקבל לעבודה אצל ענת מבלי לחשוף את עברו. בזכות המאפים המופלאים שלו המקום מתחיל לשגשג ותומאס מוצא עצמו מעורב בחייה של אלמנת אהובו הרבה יותר מכפי שציפה. הזוכה בפרס העריכה ובפרס החוויה היהודית בפסטיבל ירושלים 2017.

(עברית ואנגלית, תרגום לעברית ואנגלית, 105 דק') הותר מגיל 16 Ö  

זכרו את בגדד

 • Remember Baghdad
  (בריטניה/ 2016) תיעודי
  בימוי: פיונה מרפי

סיפורה הלא נודע של עיראק מנקודת מבטם של היהודים, ראשוני הפליטים העיראקיים. מפיקניקים על גדות החידקל, דרך נשפים מלכותיים ועד לגרדום, לכלא ולבריחה, נצא למסע בעקבות סיפורים אישיים מרגשים, מהעבר ועד ימינו. חיי הקהילה היהודית עוצבו בהשפעת הבריטים והנאצים וקום מדינת ישראל.

(עברית, אנגלית, ערבית, תרגום לעברית, 69 דק') מנה ראשונה: 'יגון' – מאת יאיר אגמון (7דק') מחיר כרטיס: 20 ₪ Ö